spinner

HAKKIMIZDA

GÜNSAL SAAT, “Gün”eş Hüner ve Mehmet “Sal”t tarafından 1994 yılında Sirkeci’ de (İstanbul) kurulmuş olup, bugün Türkiye’ nin önde gelen saat firmalarından biridir.

1960’lı yıllarda sektöre saat çerçevesi imalatı ile adım atan Güneş Hüner, saat ithalatına 1976 senesinde Raymond Weil markası ile başlamıştır. 1976, aynı zamanda Raymond Weil Geneve markasının kurulduğu senedir.

İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünü mezun olan Mehmet Salt, 1994 senesinde sektöre Günsal Saat’ in kuruluşu ile girmiştir. Ve yine aynı sene, firmamız Lacoste saatlerinin Türkiye resmi distribütörü olmuştur.

Günsal Saat, Raymond Weil ve Lacoste saatlerinin dünya üzerindeki en eski distribütör olma ünvanını korumaktadır.

2012 senesinde Raymond Weil’ in üçüncü jenerasyonu tarafından kurulan 88 Rue du Rhone markası, firmamızın marka portföyüne katılmıştır. Günsal Saat, 2013’te Lacoste saatlerinin üretici firması Movado Group Inc. tarafından üretilmeye başlanan Scuderia Ferrari saatlerinin de Türkiye resmi ithalatçısıdır. Günsal Saat 2015 yılı Ocak ayı itibari ile İsviçre saat markası Bomberg'in de Türkiye resmi distribütörlüğünü almıştır.

Günsal Saat,  PROFESYONEL ve DENEYİMLİ EKİBİ ile bünyesindeki markaların ürünlerini 500’ e yakın satış noktası kanalıyla son tüketiciye ulaştırmakta ve aynı zamanda satış sonrası servis hizmetini sağlamaktadır. Günsal Saat olarak gelecek yıllar için bağımsız ve dinamik kalarak, saat sektörünün ayrıcalıklı dünyasındaki yerimizi sağlamlaştırmayı hedefliyoruz.

 

Günsal Saat - Güneş Hüner ve Mehmet Salt